Jihočeský souhrn

8. srpen 2001

Absolutní rozhodování při rozdělování peněz na opravy a investice do silnic druhých a třetích tříd a větší pravomoce při rozhodování o rozdělení peněz na opravy silnic prvních tříd by chtěly získat krajské úřady.

Kraje sice převzaly silnice nižších tříd do svých kompetencí podle zákona letos v lednu, prozatím ale nemají žádné peníze na jejich správu a veškeré investiční akce do těchto komunikací zatím řídí stát ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SDFI). Po jednáních krajských radních pro dopravu vznikl materiál, který se zabývá financováním dopravní infrastruktury.

Ekologická organizace Greenpeace na zprávy o obnovení zkušebního provozu reagovala zopakováním požadavku na uspořádání referenda. To by mělo zostřit protiatomový zákon, a přimět tak rakouskou vládu, aby neuzavřela kapitolu energetika ze vstupních jednání ČR do EU.

Starostvé obcí, které se podílejí na realizaci cyklotrasy Jindřichův Hradec-Telč, se dnes dopoledne sejdou v Jindřichově Hradci.

V Písku staví město dům se sociálními byty pro seniory a tělesně postižené. Těchto bytů bude v objektu v Čechově ulici celkem 83. Navíc však v domě vznikne i dvanáct podkrovních bytů.

V Českých Budějovicích došlo včera k podpisu smlouvy o přestupu nadějného 17 letého fotbalisty druholigového SK České Budějovice Tomáše Sivoka do Sparty Praha.

Dnes bude oblačno, během dne od západu až zataženo, s přeháňkami, místy bouřkami. Nejvyšší odpolední teploty 23 až 26 st., v 1000 m kolem 20 st., Vát bude mírný vítr jižních směrů. Biometeorologická předpověď: 2 - střední zátěž.

autor: čro čb
Spustit audio