Je úplně jedno, kdo skóruje. Mladí vodní pólisté ve Strakonicích se především učí bojovat za tým
Strakonice jsou baštou vodního póla. O tom nikdo nepochybuje. Pečlivě tu trénují vodní pólisté a také pólistky. Motivaci mají jasnou. Být nejlepší v České republice a třeba se přiblížit úspěchům olympionika Martina Faměry. K bazénu se vydal autor Sportovních ozvěn Kamil Jáša.
Podle trenérky Jiřiny Smejkalové je vodní pólo nejlepším sportem na protažení celého těla, a to i pro nejmenší děti. „Plus je tady dobrý kolektiv,“ říká.
Aby z talentů vyrostli reprezentanti, musí hodně trénovat. Základem vodního póla je plavání, ale rozhodně to u něj nekončí. „Musí se nahrávat, bojovat o každý míč a nejde jen o střílení gólů. Já se snažím dětem říct, aby si nahrávaly a že je úplně jedno, kdo potom skóruje. Jsme prostě jeden tým,“ dodává trenérka.
Ve Strakonicích začínal s vodním pólem i Martin Faměra, který přes Slovensko doplaval do Španělska. Se španělskou reprezentací pak vyhrál mistrovství světa a startoval na olympijských hrách v Paříži.
Související
-
Jihočeští středoškoláci propadli volejbalu. O turnaj školních týmů je velký zájem
Jihočeský kraj je místem, kde se hrají středoškolské hry ve volejbalu. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního. Jenomže pro velký zájem škol pořadatelé přidali kategorii.
-
Šatny v hokejové Budvar aréně v Budějovicích obsadí ženy, stadion dostane dočasně i jiný název
Českobudějovická Budvar aréna změní jméno. Po dobu konání mistrovství světa v hokeji žen z ní bude Aréna České Budějovice. Klub se na velkou událost chystá s předstihem.
-
Karatisté z Prachatic jeli na mistrovství světa do Japonska. Barbora Loudová skončila pátá
Klub Tsunami Prachatice patří k nejlepším v karate v Česku. Jeho členové se podívali do Japonska, kde se konalo mistrovství světa. Jihočeška Barbora Loudová skončila pátá.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.