Jan Flaška: Velký Dopravní Festival

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V Českých Budějovicích se rekonstruuje řada pátečních silnic. Město pro obyvatele připravilo informační leták.

Už druhý týden je v centru Českých Budějovic kvůli kompletní rekonstrukci uzavřena Mánesova ulice, jedna z hlavních dopravních tepen ve městě. Ale opravuje se i na dalších místech krajského města. I o tom je Rozhlasový sloupek Jana Flašky s názvem Velký Dopravní Festival. 

Našel jsem ve schránce leták. Jsem zvyklý dostávat reklamy od obchodních řetězců, sem tam mi v poště přistane i nabídka kulturní akce nebo zájezdu s prodejem hrnců, ale tenhle leták byl výjimečný. Šlo o nabídku dopravních omezení v Českých Budějovicích.

Něco jako program kina nebo letního festivalu, jenom mi v něm nabízeli osmnáct různých rekonstrukcí, uzavírek a objížděk, všechno pěkně s přehlednou mapkou a popisy konkrétních akcí.

Byl jsem nadšený. Město se konečně rozhodlo myslet i na malé děti a zorganizovat pro ně program na celé léto!

Mého pětiletého syna totiž zajímají všechny možné stavební stroje: bagry, válce, jeřáby, náklaďáky, míchačky a ty velké žluté stroje na pásech, co mají vepředu takové jakoby placaté železo, co nevím, jak se jmenuje; musel bych se syna zeptat.

Důkladně jsem prostudoval program festivalu, abych zjistil, na jaké akce se s potomkem vydáme. Částečné uzavírky sice zněly lákavě, ale mám pocit, že opravdové terno budou teprve uzavírky úplné. Hodně si slibuju od rekonstrukcí Mánesovy a Nerudovy ulice, kde určitě najdeme ty nejlepší stroje. Exkluzivně vypadají i pokládky horkovodů v Dobrovodské ulici a na Vrchlického nábřeží – ty si schovám pro našeho chlapce jako odměnu, až si přestane utírat nudle do rukávu a bude si pečlivě uklízet lego.

Jediné, co mi trochu dělá starosti, je, jestli to všechno stihneme. Program festivalu je opravdu bohatý, jenže jak je teď město plné uzavírek, mohlo by se stát, že se na vybranou akci nestihneme včas dopravit.

Ale věřím, že to nějak zvládneme. Festival silničních uzavírek a omezení probíhá už od března a potrvá až do listopadu, takže budeme mít se synem celé jaro, léto i podzim o zábavu postaráno. A budeme se přitom těšit, s jakým programem přijde město na zimu.