Jak vyplnit páteční volný čas?

Evropský svátek hudby, který tradičně připadá na den letního slunovratu se v okrese Prachatice bude oslavovat především ve Vimperku a také v Prachaticích. Ve Vimperku jsou na pátek naplánovány veřejné promenádní koncerty. V Prachaticích se také v pátek, od čtrnácti hodin, uskuteční na Malém a Kostelním náměstí koncert žáků zdejší základní umělecké školy. Na dvacátou hodinu je pak ještě v arkádách Staré radnice na Velkém náměstí naplánován koncert skupiny Jasoň Drsoň a spol.

V pátek (21. červa) začne na státním zámku Kratochvíle u Netolic již jedenáctý ročník divadelního léta. V zahradě zámku sehraje od jednadvaceti hodin netolický Soubor divadelních ochotníků Tyl hru Jana Bora Zuzana Vojířová. Netolické divadelní léto pak potrvá až do 6. července a jeho podrobný program lze najít na internetových stránkách města Netolice.

Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovících se v pátek od 12-ti hodin uskuteční slavnostní koncert pod názvem Svátek hudby. Představí se tu dětské pěvecké sbory Canzonetta, Malý furiant, dále například Posádková hudba Tábor, Jihočeský soubor písní a tanců Úsvit a jako host dětský pěvecký sbor z USA.

Zástupci tří partnerských měst - Českých Budějovic, Lince a Pasova se v pátek sejdou v jihočeské metropoli na Slavnosti tří měst. Ta se koná už poosmé - střídavě v jednotlivých městech. Podle českobudějovického primátora Miroslava Tettera je setkávání osobností z oblasti politiky, vědy, školství, kultury i církve vhodnou příležitostí pro vzájemný dialog.

Blatná bude od pátka až do neděle hostit mladé hudebníky. Ti se zúčastní soutěže k 90. výročí úmrtí kontrabasisty Františka Simandla, který proslavil město i za hranicemi země. V blatenském zámku se uskuteční také doprovodný program, v němž vystoupí například houslista Jaroslav Svěcený.

V Jindřichově Hradci položí symbolicky základní kámen Národního muzea fotografie v objektu bývalých Jezuitských kolejí. Tomuto aktu bude předcházet průvod městem.