Jak klarinetista a slavný režisér Woody Allen hrál starý neworleanský jazz
Světoznámý režisér a herec Woody Allen je vášnivým fanouškem jazzu, který často zahrnují i soundtracky k jeho filmům. Na klarinet začal hrát v době dospívání a umělecké jméno si vybral podle svého idola, slavného klarinetisty a kapelníka Woodyho Hermana.
Je to už nějaký čas, co klarinetista Woody Allen a kapela New Orleans Jazz Band muzicírovali v hotelu Carlyle na Manhattanu. Přesněji, pět let od smrti kapelníka, banjisty Eddyho Davise.
Woody Allen a New Orleans Jazz Band tam po léta každé pondělí večer hráli starý dobrý neworleanský jazz.
Film Wild Man Blues dokumentuje evropské turné Woodyho Allena a jeho kapely v roce 1996 a na soundtracku k němu lze najít též jednu slavnou skladbu Kinga Joe Olivera, která je autorsky i názvem (Dippermouth Blues) spojena s Louisem Armstrongem a jeho přezdívkou.
Tu vám v půlhodince V náladě swingu, potažmo jazzu zahrajeme – kromě jiných interesantních skladeb – v souvislosti s připomínkou odkazu legendárního kornetisty, kapelníka a autora Kinga Joe Olivera. Ovšem i tentokrát bude hudební nabídka tradičního pátečního pořadu pestřejší, včetně „májové“ nahrávky pianisty André Previna.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.