Jablka v županu s ořechovou nádivkou

Konec léta a blížící se podzim je dobou, kdy začneme sklízet jablka. Ty se v Čechách využívají do mnoha sladkých pokrmů. Mezi klasiku, kterou stojí za to zkusit, patří jablka v županu. Recept nabízí autor Kuchařského čarování Petr Stupka.

Ingredience
  • 300 gramů listového těsta
  • cca 500 gramů menších jablek
  • vejce na potření
  • cca 200 gramů surovin na náplň – sekané ořechy, sušené meruňky, rozinky, čokoláda na vaření

Jablka omyjte, osušte a zespodu vykrojte jádřinec. Nejlépe to jde půlkulatým vykrajovátkem. V jablku tak vznikne kulovitý otvor, který vyplní nádivka. Tu připravte smícháním posekané čokolády, sušeného ovoce a ořechů.

Z listového těsta vyválejte tenký plát a nařežte na stejnoměrné čtverce. Potřete je lehce vejcem a rádýlkem nařízněte čtverce od rohů a zprostředka každé strany.

Do středu položte jablko s nádivkou a cípy těsta skládejte postupně na jablko. Navrchu umáčkněte tak, aby stopka zůstala koukat a těsto se spojilo.

Před pečením potřete rozšlehaným vejcem. Pečte v troubě na 220 stupňů asi 5 minut a následně při 180 stupních asi 10 až 15 minut.

Podávejte ještě teplé s trochou karamelové omáčky a kysanou smetanou.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...