Já jsem tam, ty jsi tu – Marie Rottrová a Supertramp

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hlavní hvězdou Galakoncertu k 90 letům Českého rozhlasu Ostrava byla Marie Rottrová

Marie Rottrová, technicky výborně vybavená zpěvačka s dráždivou barvou vokálu, ne nepodobnou zámořským soulovým pěnicím, v uhlazenější fázi kariéry zamířila do hudebních končin přístupnějších nejširšímu publiku.

Ale i její popový vkus většinou čněl nad tehdejší standard. Obdobně pečlivě přistupovala i k zahraničním písničkám, které si volila do repertoáru.

Tu s českým názvem Ty jsi tam, já jsem tu Rottrová převzala ze zpěvníku britské skupiny Supertramp, jejíž hvězda zářila hlavně v 70. a 80. letech.

Poslechněte si Písničky z cizí kapsy a porovnejte českou a původní verzi skladby.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.