Iva Bittová, Ondřej Ruml nebo Dan Bárta budou v létě hosty Jihočeské filharmonie

29. červen 2020 17:18
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Iva Bittová

Dobře naladit orchestr je naprostý základ. To se před létem podařilo Jihočeské filharmonii, která v době nouzového stavu natočila sérii videoklipů na jihočeských památkách. Viděly je desítky tisíc diváků, kteří se o prázdninách můžou setkat s orchestrem naživo.

Jihočeská filharmonie bude vystupovat v Českém Krumlově. „Protože se krumlovský festival přesunul na přelom září a října, uvolnil se prostor a my tam budeme mít šest koncertů. Přesunuli jsme tam celý festival Jihočeská intermezza, ale budeme tam hrát i my s Danem Bártou, Ivou Bitovou, budeme hrát předpremiéru programu podle muzikálu Malované na skle a s Ondřejem Rumlem,“ zve ředitel filharmonie Otakar Svoboda.

Šest koncertů rozezní od 22. července do 19. srpna klášterní a pivovarskou zahradu. Právě to jsou místa, která letos v létě nabídnou hudbu všech žánrů a zábavu pro celé rodiny.

„Jihočeská intermezza vážnou hudbu zjemní a možná i zpopularizují díky interpretům, jako je Dan Bárta. V zahradách se to rozezní a doplní to ostatní akce, takže může vzniknout krásná pestrobarevná nabídka pro návštěvníky i místní,“ těší se místostarosta Ivo Janoušek.

Spustit audio

Související