Investice v Jihočeském kraji

Peníze

Podnikatelské subjekty s nejméně 20 zaměstnanci a sídlem v Jihočeském kraji pořídily za devět měsíců loňského roku investice za 10,763 miliardy korun. Z této částky připadlo podle českobudějovické reprezentace Českého statistického úřadu 9,919 miliardy korun na hmotný majetek včetně pozemků. Meziročně nelze investice srovnat, protože údaje za rok 2001 již nezahrnují rozpočtové organizace a obce.

Jihočeské podniky se na celkových investicích v ČR podílely necelými čtyřmi procenty a kraji tak z hlediska výše investic patří sedmé místo za Prahou, Středočeským, Moravskoslezským, Ústeckým, Jihomoravským krajem a Vysočinou.

Nejvíce v Jihočeském kraji investovaly potravinářské firmy, které od ledna do konce září loňského roku pořídily majetek za 1,013 miliardy korun. Hranici 700 milionů korun překročily investice dodavatelů automobilového průmyslu a také výrobců a distributorů elektřiny, plynu a vody.

Téměř polovina celkových investic v Jihočeském kraji připadá na okres České Budějovice (5,228 miliardy korun). Miliardu korun převýšily ještě investice v okresech Tábor, Jindřichův Hradec a Strakonice.