Imitátora Václava Faltuse doprovodila do Budějovic stovka známých osobností

26. září 2018

Celkem 257 hlasů populárních herců, zpěváků i politiků umí napodobit imitátor a bavič Václav Faltus. Něco ze svého umění předvedl v Českých Budějovicích, kde natočil silvestrovský pořad pro Český rozhlas.

Václav Faltus vyrostl ve východočeském Letohradu, kde dodnes žije. Publikum si ho zamilovalo hned při jeho prvním veřejném vystoupení v roce 1980.

První osobnost, kterou se naučil imitovat, byl Vlasta Burian. Trénoval ho k dokonalosti asi dva roky. Kariéra Václava Faltuse pak rychle rostla i díky jeho populárním pořadům v televizi.

Potěšila ho také nedávná nabídka z dabingu. Nadaboval hlavní roli ve francouzském filmu, kterou ztvárnil Louis de Funes. Většina filmů s tímto slavným komikem byla uváděna v dabingu skvělého Františka Filipovského, bohužel tento snímek už nadabovat nestačil.

V Českém rozhlase České Budějovice imitátor Václav Faltus natočil zábavný pořad, který odvysíláme na Silvestra. Baviče v něm doplňuje moderátor Luboš Voráček.

autor: Miroslav Tichák
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.