Hygienici kontrolují letní tábory, všichni účastníci musí mít potvrzení o očkování, případně testu na covid

13. červenec 2021 09:38
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Letní tábor nedaleko Litoradlic na Českobudějovicku zkontrolovali hygienici

Zpřísněná opatření proti šíření koronaviru organizátory od pořádání letních táborů neodradila. Na jihu Čech se na ně přihlásilo přes 33 tisíc dětí, což je nejvíc v Česku. Tábory kontrolují hygienici.

„Všechny stany mají podlážky a všechny mají jednu až dvě plachty,“ prohlíží hygienička Marie Nosková se zdravotníkem Jindřichem Dotzauerem stany letního tábora nedaleko Litoradlic na Českobudějovicku.

Hygieničku při kontrole zajímá i to, jak je zabezpečená lékárnička. „Tady máme respirátory, antigenní testy, rukavice a dezinfekce pro děti i pro nás,“ ukazuje zdravotník.

Organizátoři letního tábora se museli letos připravit na některé novinky, které souvisí s pandemií koronaviru. „Oproti loňsku musí dokládat testy, nebo ověření o očkování, případně o prodělané nemoci ke každému účastníkovi tábora. Po sedmi dnech by děti, které nemají PCR testy, měly podstoupit další test,“ popisuje Marie Nosková.

Vedoucímu tábora Pavlu Sládkovi kontrola hygieniků vůbec nevadí. „Všechny podmínky se dají splnit bez větších problémů. Byli jsme hlavně rádi, že můžeme tábor uspořádat. Valná většina dětí stihla PCR testy, přetestováváme tady jen čtyři. Opravdu dbáme na dodržování hygieny a hodně to kontrolujeme,“ komentuje.

Jihočeští hygienici zkontrolovali od začátku prázdnin už více než 20 letních dětských táborů. Zatím uložili jednu pětitisícovou pokutu, organizátoři ji musí zaplatit za neprovedení generálního úklidu před zahájením tábora.

Spustit audio

Související