Hrály v kostýmech princezen, ale tvrdě. Svět ženského frisbee představily s nadsázkou

16. červenec 2018

Sokol 3SB České Budějovice uspořádal mezinárodní turnaj v ultimate frisbee. Prachatice patřily světovému poháru v terénním triatlonu. Dynamo má za sebou generálku s Benešovem. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša

Princezny a létající talíře spojil mezinárodní turnaj v ultimate frisbee v Českých Budějovicích. Uspořádaly ho členky místního klubu 3SB frisbee a daly mu název The Princess Cup.

„Měly jsme pocit, že všechny ženské sporty jsou hodně podceňované. V ultimate je to o něco lepší, ale zase ne o moc, tak jsme chtěly udělat akci jenom pro holky, aby si užily letní víkend. Je tu přes sto hráček, samé sportovní krasavice,“ vysvětlila Ráchel Tošnerová.

Po trávníku běhaly i dívky i kostýmech princezen. „Máme tady soutěž o nejlepší kostým. Chtěly jsme do toho přinést trochu nadsázky, že si tady hrajeme na princezny, ale přitom máme všechny kopačky, běháme rychle a skáčeme pro disky. Hrajeme tvrdě, ale můžeme u toho vypadat jako princezny,“ komentovala Sarah Tošnerová.

The Princess Cup se uskutečnil už potřetí, tentokrát měl největší účast, co se týče do počtu zemí. „Náš tým 3SB se v poslední době etabluje na evropské scéně, takže máme kontakty. Oslovily jsme hráčky a jsme rády, že to vyšlo. Máme tu Slovinky, Slovenky, Němky, Maďarky a Polky,“ řekla Ráchel Tošnerová.

Ta zároveň doufá, že akce bude pokračovat v dalších letech, i když organizace jí každý rok připadá náročnější. „Já věřím, že se ještě víc zapojí mladší hráčky a trochu převezmou tu zodpovědnost. Myslím, že by byla škoda nepokračovat,“ uzavřela.

Sportovní ozvěny výsledkově:

Velmi rušno bylo ve vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Odehrál se tu mimo jiné atraktivní souboj paddleboardistů. „Je to mistrovství republiky v paddleboardingu na divoké vodě. Zdejší kanál je ideální v tom, že nabízí různé obtížnosti. Horní část by sjelo možná jen deset závodníků z celé startovní listiny, proto jsme zvolili spodní část, která je sjízdná pro všechny včetně dětí,“ uvedl Tomáš Vaněček.

Fotbalisté Dynama porazili v přípravě Spartu, naopak Táborsku se nedařilo

Dynamo České Budějovice hrálo přípravné utkání s pražskou Spartou

Do Českých Budějovic přijela pražská Sparta. Zuzana Hejnová vyrazila na Otavu. Jihostroj má uzavřený kádr. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Ve fotbalových přípravách porazilo Dynamo České Budějovice Benešov vysoko 7:0. Táborsko hrálo s jednadvacítkou Slavie Praha 3:2.

Vítězem světového poháru Xterra triatlon v Prachaticích se stal Ruzafa Ruben, v ženách vyhrála podle očekávání Helena Karásková. Radost z účasti světových hvězd měl ředitel závodu Michal Piloušek, podle kterého jsou tu asi nejhezčí tratě.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související