Houpací kůň přivezl ke Třem lvům kapely Rendez-fou a Epydemye

10. listopad 2016

Už posedmé se přestěhoval Houpací kůň ke Třem lvům. Ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice vystoupila vítězná kapela ze stejnojmenné přehlídky nadějných písničkářů i skupin, která je součástí festivalu Okolo Třeboně.

Letos se jednalo o pozoruhodné seskupení z Jihlavy s francouzským názvem Rendez-fou. Jako host vystoupila oblíbená skupina Epydemye.

Rendez-fou elegantně kombinují folk, swing a šanson. V tomto roce kapela zvítězila i v celostátní Portě. Rendez-fou je francouzský výraz hojně užívaný v Bretani a může se přeložit jako schůzka bláznů. Bláznivé však písničky tohoto akustického tria nejsou - spíše hudebně a slovesně nápadité, podmanivé i vyzrálé, například krásná a nostalgicky působící písnička Pětačtyřicet.

Osou skupiny Rendez-fou je kapelník a kytarista Honza Fous a skvělá zpěvačka Jana Gregárková. Na rytmické nástroje oba doplňuje David Vacula. Navzdory zjevnému potenciálu a úspěchům nemá tato jihlavská skupina zatím na svém kontě album a také doposud ignoruje sociální sítě i jiné způsoby zviditelňování. Trio Rendez-fou nejde s dobou, ale je výborné!

Hostem koncertního programu Houpací kůň u Tří lvů byla výborná a velmi ceněná skupina Epydemye, která už publikum okouzlila letos na jaře při svém koncertu v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.