Hotely a penziony obnovily provoz. Už se ozývají čeští turisté, kteří stojí hlavně o víkendové pobyty

25. květen 2021 17:41
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Krkonošské hotely a penziony hlásí na léto stále hodně volných míst (ilustrační foto)

Naklidili, někde nakoupili záložní antigenní testy a už přijímají první rezervace od běžných turistů. Jihočeské hotely fungují po pětiměsíční pauze díky vládnímu rozvolnění opět v plném režimu. Ředitelé i manažeři ubytovacích zařízení očekávají v létě hlavně české turisty.

„Přes zimu byl hotel v omezeném provozu, měli jsme otevřeno pro naši firemní klientelu, která stále jezdí. Předpokládám, že rezervace začnou chodit už teď na jaře, protože lidé plánují dovolenou. Už je zájem i o vícedenní pobyty,“ říká Adriana Valuchová, manažerka českobudějovického Hotelu Budweis.

Podobně je na tom i českobudějovický Grandhotel Zvon. Podle manažera Petra Šaldy už se ozývají čeští turisté, kteří stojí především o víkendové pobyty. „Od půlky minulého týdne nabíhají rezervace velice rychle. Myslíme si, že tento víkend už budeme mít až osmdesátiprocentní obsazenost, a čekáme, že zhruba za deset až dvanáct dní se náš hotel zcela naplní,“ uvádí.

Úplně jiná je ale situace v Českém Krumlově. Například v hotelu Latrán je podle manažera Petra Zemka obsazených jen pár pokojů.

Čtěte také

Hosté musí mít aktuálně doklad o bezinfekčnosti, o prodělaném covidu nebo potvrzení o očkování. Některé hotely mají připravené i svoje testy. „Nabízíme možnost otestovat se antigenním testem ze slin,“ potvrzuje Petr Šalda z Grandhotelu Zvon.

V krumlovském hotelu Latrán navíc zavedli v souvislosti s pandemií koronaviru i bezkontaktní možnost ubytování. „Host si udělá rezervaci, na vstupních dveřích hotelu je box, kde bude připraven klíč, vstupní karta, případně parkovací karta. Hostovi zašleme SMS s kódem, díky kterému se dostane do hotelu,“ vysvětluje Petr Zemek.

Všichni manažeři se shodují, že v létě očekávají podobně jako loni především české turisty, ale i hosty z Německa a Rakouska.

autor: Petr Kubát
Spustit audio

Související