Hokejisté Českých Budějovic musí do karantény. V klubu se objevilo onemocnění covid-19

27. červenec 2020 06:18

Nepříjemná zpráva zastihla extraligový hokejový klub ČEZ Motor České Budějovice. Po pozitivním testu na covid-19 u jednoho člena týmu musí všechny osoby, které s ním přišly do kontaktu, do 6. srpna preventivně do karantény.

Opatření se týká prakticky celého klubu, včetně generálního manažera Stanislava Bednaříka, prezidenta Romana Turka i trenéra Václava Prospala.

Informaci potvrdil tiskový mluvčí českobudějovického Motoru Tomáš Kučera. „Jeden ze členů týmu byl bohužel pozitivně testován na nemoc covid-19, a to znamená, že celý klub ČEZ Motor České Budějovice musí do karantény. Týká se to jak hráčů a realizačního týmu, tak vedení klubu,“ uvedl.

Pro všechny osoby v karanténě budou zajištěny testovací odběry. Klub, který letos postoupil do extraligy, je nucen přerušit přípravu na nadcházející sezonu.

V ohrožení jsou starty v Generali Poháru České pojišťovny, který pro Motor měl začít zápasem 4. srpna na ledě pražské Sparty. „Přípravné zápasy zatím zrušeny nebyly. My teď budeme samozřejmě jednat se svazem a krajskou hygienickou stanicí o tom, jak dál postupovat a kdy bude možné zápasy odehrát,“ dodal tiskový mluvčí.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související