Hokejisté Budějovic chtěli slavit postup doma, Třebíči chyběli klíčoví hráči

18. březen 2015

Českobudějovickému Motoru se podařilo ke dvěma vítězstvím v Třebíči přidat i dvě vítězství v Budvar aréně a postupují do baráže o extraligu. Pomohly jim k tomu i problémy v kádru soupeře, ze kterého před rozhodujícími zápasy odešlo pět opor.

„Nechali jsme si tu vzít jedno vítězství, tak jsme tam jeli s tím, že musíme urvat aspoň jeden zápas. Urvali jsme oba, to bylo super,“ našel obránce Motoru České Budějovice Roman Vráblík klíčový moment semifinálové série.

Zástupci Třebíče po čtvrté prohře ani nebyli příliš zklamaní. V posledním zápase domácí klub jasně dominoval a vyhrál 8:2.

„Celou dobu jsme předváděli výborné výkony, ale v závěru jsme nemohli vzdorovat v plné palbě nadšenému výkonu Českých Budějovic, ale blahopřejeme jim k postupu do baráže,“ uznal kvality soupeře generální manažer Horácké Slavie Třebíč Karel Čapek.

Klubu z Vysočiny totiž v rozhodujících soubojích chybělo několik hráčů, které si stáhly jejich domovské kluby. Horácké Slavii tak chyběli brankář Luboš Horčička, obránci Aleš Holík, Jakub Bartoň a Jan Zdráhala. Do Olomouce se vrátil i útočník Matěj Pekr.

„Když jsme vyřadili 4:0 Havířov, čekali jsme od série víc. Ale hráči, kteří odešli, byli klíčoví a stavěli jsme na nich. My, co jsme je nahradili, jsme bojovali, ale bohužel nemáme herní praxi, takže jsme nemohli být tak kvalitní,“ přiznal brankář Lukáš Dusík.

Čtěte také

Třebíč tak byla nebezpečná hlavně v plné síle. „Rozhodlo to, že Třebíči nehrálo pět hráčů, hlavně brankář. Ti dva mladí kluci to nezvládli. Kdyby chytal Horčička, tak to mám o hodně těžší a těžko říct, jestli bychom postoupili,“ nechtěl předpovídat kapitán Budějovic Josef Straka.

„Pro lidi je to nádhera. Přáli jsme si to ukončit, protože s Benátkami jsme skončili venku. Lidi s námi slavit, ale v play-off to nejde, tam se slaví až po sérii. Teď jsme rádi, že si to s nimi můžeme užít,“ dodal klíčový hráč Jichočechů.

Další důvody k oslavám mohou českobudějovičtí fanoušci a hokejisté mít už v baráži, která se hraje na 12 kol a začíná 25. března, kdy Motor hraje v Olomouci. O dva dny později přivítá pražskou Slavii.

autoři: kaj , vman
Spustit audio