Hlas newgrassu John Cowan vystoupil v Praze. Kromě nových skladeb zazněly i hity New Grass Revivalu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sandy Nosek s Johnem Cowanem
0:00
/
0:00

Bluegrassový muzikant John Cowan se po 28 letech vrátil do Prahy. Jeho skvělá hra na baskytaru a nezaměnitelný vokál zněly hned na dvou koncertech.

Letos 65letý John Cowan se narodil v Minervě v Ohiu a od 70. let jej mohli posluchači zaznamenat v několika rockových a popových skupinách. V roce 1974 vyhrál konkurz na místo baskytaristy ve skupině New Grass Revival a začal zde i zpívat. Právě jeho zpěv se stal největším překvapením, později začal být označovaný jako Hlas newgrassu.

Český bluegrass se v 80. letech nesl ve znamení kopírování nebo inspirace právě americkou skupinou New Grass Revival. Její baskytarista John Cowan se v květnu 1990 objevil v pražském Paláci kultury jako součást speciální sestavy Sam Bush and Friends. Do Česka se vrátil po téměř 28 letech.

S jeho výrazným, vysokým vokálem a baskytarou se příznivci bluegrassu setkali v pátek 16. a sobotu 17. února v Praze, kam se sjeli jeho obdivovatelé nejen od nás, ale i ze Slovenska, Německa a Rakouska. Od roku 2010 vystupuje pravidelně s Doobie Brothers a nyní i s kapelou Darin & Brooke Aldridge Band, se kterou znovu hraje řadu hitů New Grass Revivalu a se kterou přijel i do Prahy.

Poslechněte si hudební reportáž s písničkami a rozhovorem se samotným Johnem Cowanem.