Hitem letošního Lipno sport festu je parkur

18. srpen 2020 18:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy První parkurové a workoutové hřiště v Hradci Králové
0:00
/
0:00

V tomto týdnu se na březích a také na vodě lipenského jezera koná už devátý ročník sportovně kulturního festivalu. Jeho hitem se docela překvapivě stal mladý sport, jehož název měli lidé dlouho spojený s koňmi. Jenomže je to jinak.

Parkur  je disciplína, nebo dokonce druh pohybu francouzského původu. Laicky řečeno, sportovci se svým tělem dovádějí i s pomocí nejrůznějších překážek.

„Přiznám se, že jsem tady poprvé, ale musím říct, že je to naprostá pecka. Zkusím si poprvé parkur,“ s nadšením v hlase vyprávěl třiadvacetiletý Tomáš David, který se k Lipno vydal ze svého rodného Pelhřimova. „Chytlo mě to, je to super,“ dodal poté Tomáš David.

Skoky nad překážkami se opravdu staly během chvilky ohromně populární. Návštěvníci, ať už malí nebo velcí se na trávě pár metrů od lipenského jezera bavili skvěle. Stejně jako organizátorka Lipno sport festu, olympijská vítězka v běhu na lyžích, Kateřina Neumannová.

„Malé děti skáčou kotrmelce, učí se různé akrobatické kousky pod vedením různých zkušených parkouristů a to je mladý sport, mladá disciplína, která mě nic neříká a byla jsem překvapena, kolik na ní chodí dětí a jejich rodičů,“ shrnula své dojmy Kateřina Neumannová.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio