Galeristka, výtvarnice a novinářka Alena Schelová

30. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Alena a Jaromír Schelovi se svým synem Petrem

Ráda se procházím uličkami v centru Českých Budějovic. V každé roční době jsou jiné, ale pokaždé vlídné. Ztlumí uspěchanost, zaženou starosti a člověk najednou jen prostě je, nic neřeší a jen vnímá dotek pomíjivé minulosti.

Pravidelně se zastavuji před výlohami Komorní galerie u Schelů v Panské uličce. Někdy jsou její okenice zavřené, jindy pootevřené a nedávno jsem za tam dokonce zahlédla samotnou paní Schelovou, když s úsměvem  aranžovala nové exponáty do výlohy, aby se jimi alespoň takto mohli potěšit kolemjdoucí, když máme galerie už tak dlouho zavřené. Kývla na mne, zamávaly jsme si a den byl hned hezčí.

A tak mě napadlo, že bych mohla radost, kterou  jsem cítila,  poslat po rozhlasových vlnách dál, neboť radosti není nikdy dosti.

K poslechu zve Ivana Šimánková

autor: Český rozhlas České Budějovice | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...