Fotbalisté budějovického Dynama poletí trénovat do tepla, vedení klubu vybralo Kypr

18. leden 2020 08:54
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotbalisté, Dynamo České Budějovice, trénink

Fotbalisté Dynama České Budějovice vyrážejí za přípravou na jarní část Fortuna ligy na Kypr. Není to poprvé. Na premiérovou cestu na tento ostrov si ale ze současného kádru pamatuje málokdo.

V tehdejší jihočeské výpravě za teplem byl jako hráč i aktuální hlavní trenér týmu David Horejš. „To už je hodně dávno, před deseti lety, a od té doby už jsme tam nebyli. Vím, že jsme tam tenkrát měli velice dobré podmínky, tak věřím, že to tak bude i teď,“ komentuje.

Trochu osvěžit paměť mu může i brankář Zdeněk Křížek. „Pamatuji si, že tenkrát tam tři dny bylo hrozné počasí a trénovali jsme v čepicích a rukavicích. Pak jako když se mávne proutkem, nádherné počasí, azuro, nádherné podmínky,“ vzpomíná.

Čtěte také

Docela jasně si po deseti letech vybavuje i volný den. „Vím, že jsme tam dostali celý jeden volný den, tak jsme se šli podívat do města a bylo to moc hezké. Užili jsme si to. Teď se určitě těšíme, bude to příjemná změna a zpestření přípravy,“ dodává.

Trenér David Horejš přípravu naplánoval precizně. „Jde hlavně o to, aby vyšlo počasí. Jedeme tam kvůli tomu, abychom všechno už dělali na hřišti a co nejlépe se připravili na sezónu, podmínky by měly být určitě lepší než tady,“ připomíná.

Po podzimní části Fortuna ligy je Dynamo na osmém místě. Svěřence trenéra Davida Horejše čekají ještě v lednu soupeři z českého prostředí a pak už odlet na zmiňovaný třetí největší ostrov Středozemního moře.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související