Extrémní cyklistický závod v Rakousku vyhrála Češka. V sedle strávila 13 hodin

21. květen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Uprostřed Martin Huber, ředitel extrémního závodu horských kol Salzkammergut Trophy 2015, který startuje 11. července v rakouském Bad Goisernu.

Trasy od 25 až do 210 kilometrů nabízí světoznámý cyklistický závod Salzkammergut Trophy 2015 v Rakousku. Letos startuje 11. července v Bad Goisernu a zřejmě opět přiláká mnoho Čechů.

Přihlásit se může každý. „Stačí se podívat na naše webové stránky, které jsou i přeložené do češtiny,“ říká pořadatel Martin Hubber.

Nejdelší a nejnáročnější trasa závodu měří 210 kilometrů a má převýšení 7049 metrů. Loni ji nejrychleji zvládla Češka, která strávila v sedle 13 hodin a 4 minuty.

Martin Hubber si myslí, že Čechy závod v Rakousku láká především díky atraktivnímu prostředí. „Mají to sem blízko a je tu spousta atraktivních míst, třeba ledovec,“ komentuje.

Dále doporučuje návštěvu města Haltstadt, solné jezero a samozřejmě výlety na kole. „Je tu více než 3000 kilometrů velmi dobře značených cyklostezek. Dokonce se k nim dají sehnat průvodce v češtině. Jedná se o trasy všech náročností, takže si každý přijde na své,“ dodává Martin Hubber.

Cyklistice a příběhům na téma Já a kolo se věnuje pořad Dámská jízda, který si můžete poslechnout v odkazu výše.

Další díly Dámské jízdy najdete ZDE. Články k pořadu si můžete přečíst ZDE.

Spustit audio