Eva Kadlčáková: Jak sehnat řemeslníka

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tesař, truhlář, řemeslník

Já kdybych byl ženská, tak bych toho strašně zneužíval – tuto větu jsem už slyšela od mnoha mužů. Dokazuje, jak silná je asi někdy jejich slabost. A nabádá mě k tomu, abych své ženské zbraně vytasila taky.

Tak jsem to zkusila. Když jsem potřebovala řemeslníka! Zde je soubor poznatků, které jsem při tom získala:

  1. Nelze se mu dovolat. Dřív než vám to zvedne, zavolá zpátky jeho žena, aby zjistila, která baba se tomu jejímu pořád dovolává a on ten hovor před ní nikdy nepřijme.

  2. Pak se mu konečně dovoláte a rychle pochopíte, že vaše něžné pohlaví ho vůbec nedojímá. Podobných pipin, co si neumějí utáhnout kapající kohoutek, se mu denně hlásí spousty, a ještě z toho budou zas problémy se starou.

  3. Tyhlety samostatně žijící nesamostatný ženský ho unavujou a zabírají místo pro pořádnej kšeft.

  4. Nikdy nezůstane jen u kohoutku. Ženská, když už k sobě řemeslníka naláká, navymejšlí si ptákovin, jako pro hodinovýho manžela.

  5. Když on všechnu tu práci odvede, svěří se ona, že vlastně nemá moc peněz, žije sama s dětma a nabídla by mu tudíž protislužbu. „Já ale potřebuje prachy, paninko, prachy!“

  6. Těmto dámám bych ráda vzkázala: nekažte nám ceny!

  7. Už takhle totiž platíme dost. Řemeslník si je dobře vědom toho, že jeho práci, materiálu a složitosti celého úkonu prd rozumíme, a naúčtuje nám, co ho napadne.

  8. Pak je ještě kategorie těch, které opravdu uhraneme, ale ti k nám nikdy nepřijdou, protože by to vypadalo, že k nám nechodí utahovat kohoutky.

  9. Je i kategorie spřátelených řemeslníků, manželů od sousedek, kamarádek a kolegyň, kteří si nás ale nechávají až na konec, až bude všechno hotovo – a to není nikdy!  A navíc: jen oni vědí, jak dlouho by pak doma poslouchali: „K Evě, to běžíš hned, a tady nikdy nic neuděláš!“

  10. A tím se dostáváme k poslednímu bodu. Myslela jsem si původně, že nejlepším řešením by bylo řemeslníka sbalit. Jenže: kovářova kobyla přece chodí bosa!

Takže resumé: já kdybych byla chlap, tak toho strašně zneužívam! Kdo nám ale opraví ten záchod, to ví bůh…

autor: Eva Kadlčáková | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související