Eva Emingerová se svým triem a Corcovado, Tam pod nebeskou bání nebo Blues polárkový dort

Koncertní ozvěny od Tří lvů můžete tentokrát považovat i za přímou pozvánku na už šestou Rozhlasovou tančírnu ve společenském sále českobudějovického Metropolu 26. října od 19 hodin. Její důležitou aktérkou bude přední česká jazzová a swingová vokalistka Eva Emingerová, která vystoupí jako host během tanečního a hudebního tříhodinového programu s Rozhlasovým swingovým orchestrem pod vedením Josefa Krejčíka.

Eva Emingerová je jednou z našich nejlepších jazzových zpěvaček. Má za sebou úctyhodnou cestu a nemálo zajímavých angažmá, a to dříve pod příjmením Dostálová. Zpívala se Swing bandem Ferdinanda Havlíka, Classic Jazz Collegiem, Originálním Pražským synkopickým orchestrem Pavla Klikara nebo dixielandovou kapelou Steamboat Stompers, s níž před osmi roky vystoupila i v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu. Vedle toho má svou vlastní výbornou jazzovou formaci, s níž a atraktivními hosty natočila album Smile, které vyšlo teprve nedávno.

Kvůli onemocnění dvou muzikantů se Eva Emingerová se svou skupinou představila letos v únoru v budějovickém Divadle U Kapličky v rámci Večerů S v modifikované sestavě. Na piano hrál Vladimír Strnad, na kontrabas Petr Dvorský a na tenorsaxofon Jan Štolba, jinak také básník a literární kritik.

Připravili jsme pro vás výběr z tohoto příjemného koncertu. Vzato odzadu, balada Dream A Little Dream Of Me neboli Tam pod nebeskou bání, standard Deed I Do, Blues polárkový dort, tedy vlastní skladba Evy Emingerové s textem jejího partnera Dušana Prokopa, jedna z hymen bossa novy Corcovado od Toma Jobima a na začátek gershwinovská klasika Oh, Lady Be Good. To všechno zaznělo v Divadle U Kapličky a vy si to můžete poslechnout v Koncertních ozvěnách.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související