Džubox, herecký orloj, hudební zážitek umocněný maskou na spaní. Jihočeské divadlo zve na Noc divadel

14. listopad 2021

V sobotu 20. listopadu můžeme prožít Noc divadel. Letošní ročník akce má podtitul Fresh Air neboli Čerstvý vzduch. Zapojí se i Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, program připravuje jeho Ateliér 3D.

„První část naší Noci divadel nazvaná Dobré odpoledne divadel se bude odehrávat okolo historické budovy. V 15 hodin přijede Džubox Malého divadla, postaví se tady a začne hrát. O půl čtvrté ho ale přeruší herecký orloj. Šest členů činohry pronese monology ze slavných českých a světových her z oken nad pokladnou. Bude to spojené i se soutěží pro návštěvníky,“ zve Vít Piskala z Ateliéru 3D Jihočeského divadla.

V podloubí bude mít svou scénu balet. „Tanečníci si přichystali improvizace. Budou to takové bloky, které vzniknou přímo na místě. Bude to tedy něco, co diváci nemohli vidět nikdy předtím a nikdy potom už také neuvidí. Vystoupí i opera z oken směrem k řece Malši a zopakuje se herecký orloj,“ dodává Vít Piskala.

Následovat bude druhá část programu nazvaná Dobrý podvečer divadel. „To jsou tři prohlídky našeho divadla, historické budovy v ulici Dr. Stejskala a budovy Malého divadla v Hradební ulici. Bude to jeden okruh, diváci projdou jedním domem, pak je převedeme do druhého,“ vysvětluje organizátor.

Vrcholem programu je Dobrá noc divadel. „Připravili jsme představení činoherního souboru Nesmír na studiové scéně Na půdě. A zlatým hřebem bude půlhodinový harfový recitál. Ke každé vstupence dáme masku na spaní, takže si diváci v hledišti mohou navodit atmosféru soukromého koncertu,“ říká Vít Piskala.

Podrobnosti o programu Noci divadel v Českých Budějovicích přináší kulturní magazín Kavárna. Dále pořad představuje audioknihu o malířce Toyen a zve do kin na filmovou přehlídku festivalových filmů Be2Can.

Spustit audio

Související