Do Stardance šla Nora Fridrichová bez váhání. Čeká, že to teď někteří politici použijí proti ní

22. říjen 2019

Novinářka Nora Fridrichová je známá především jako moderátorka publicistického televizního pořadu 168 hodin. Na vlastní kůži si ale také vyzkoušela, co obnáší vystupování v populární show StarDance.

Nabídku na účast v jubilejní desáté řadě přijala podle svých slov bez váhání. „Byla jsem nadšená. Domnívala jsem se, že se něco naučím, a také jsem obecně člověk, který zkouší nové věci. Mám za to, že mi to něco dá, otevře nové možnosti, zkrátka se ráda učím,“ vysvětluje.

Televizní show, ve které známé osobnosti tančí v páru s profesionálem a bojují o hlasy diváků, znala už z dřívějška, především díky svému partnerovi Robertu Zárubovi, který se StarDance zúčastnil v roce 2007. „On rád tráví sobotní večer sledováním StarDance a naše děti už koukají také,“ prozrazuje.

Účast v pořadu je podle Nory Fridrichové náročná. „Označila bych se za člověka, který celkem sportuje, ale tady je trénink každý den na několik hodin, takže je to opravdu znát. Najednou objevujete svaly, které vám byty ukryty. Moc mi to ale pomohlo v tom, že jsem se poprvé v životě přestala při chůzi hrbit,“ popisuje.

U diváků je show velmi oblíbená. „Poznávám to z jejich reakcí. To, jak ten pořad vypadá, jak ho moderují Marek Eben s Terezou Kostkovou, je v Česku kultem. Je to vlastně moc hezké, že se u tance potkáváme a máme ho rádi,“ komentuje Nora Fridrichová.

Počítá i s tím, že účast ve StarDance může mít trochu dopad na její práci novinářky v publicistickém pořadu 168 hodin. „Myslím, že pokud politici uvidí třeba nějakou část, kde mi to nejde, tak si na mně smlsnou. Ale to já naprosto beru, protože my si na nich občas také smlsneme. To je fér, s tím jsem do té soutěže šla. Nepovažovala jsem se za žádného Freda Astairea, ale tipuji, že hodně Fredů Astaireů bude mezi politiky, takže já jsem připravená na příkrý soud,“ říká.

Čtěte také

Pořad 168 hodin stojí na politických reportážích nebo reportážích se sociálním obsahem, ale vždy pracuje také s humorem a nadsázkou. „Vím, že zrovna tenhle detail je v politických kuloárech hodně sledovaný. Někteří politici i kvitují, že tam jsou, protože i když jsou zobrazeni v jakési komické situaci, tak je to zviditelní. Pak jsou ale samozřejmě takoví, kteří by nejraději byli zobrazeni jenom v situacích, které si řídí sami a ve kterých říkají naučená prohlášení,“ dodává Nora Fridrichová.

Pořad vysílá Česká televizi v neděli večer a už od pondělního rána vymýšlí autoři další témata. „Snažíme se reagovat na dění daného týdne, hledat témata, která se nás dotýkají. Ve středu máme poradu a pak hned reportéři vyráží do terénu a mají opravdu omezený čas na výrobu. V sobotu jdou do střižny, mimochodem příprava jedné minuty reportáže zabere hodinu. V neděli se vše zkompletuje a odevzdává,“ nastiňuje Nora Fridrichová.

Ta vedle své práce stíhá ještě i charitativní činnost pro matky samoživitelky. Přes sociální sítě vyzvala ženy, aby vyklidily skříně a darovaly nepotřebné věci, a sklidila velký úspěch. „Rozjelo se to neuvěřitelně. Dárkyně posílají fotky oblečení a já snímky umisťuji na facebookovou stránku Klub svobodných matek. Pak propojuji dárkyni se zájemkyní, aby se propojily dva světy, a to mě baví nejvíc,“ uzavírá.

autoři: Radim Bártů , Andrea Poláková
Spustit audio

Související