Do Sokola chodí cvičit i nejmenší děti. Pod dohledem trenérů začínají s všeobecnou přípravou

25. září 2023

Atletický stadion na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích zaplnily nadšené děti. Trenéři místního Sokola tu připravili akci pro větší, ale i ty nejmenší sportovce.

Podle trenéra Stanislava Gryce se nejmenší děti ještě nezaměřují na konkrétní disciplíny. „My se nesnažíme u malých dětí dělat specializaci, ale jedeme všeobecnou přípravu, běhání, skákání, hod, gymnastiku a tak dále. Naši trenéři nejsou přáteli rané specializace,“ říká.

Hromadné sportování doporučuje už malým dětem. „Získají zkušenosti z kolektivu, naučí se pomáhat si, zároveň se ukáže, co v každém dítěti je,“ vysvětluje.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.