Do domovů pro seniory i dalších sociálních zařízení se znovu vydávají očkovací týmy

3. říjen 2021 07:47

Klienti i zaměstnanci domovů pro seniory a dalších sociálních zařízení se začínají přeočkovávat vakcínou proti koronaviru. Třetí dávky tam často jezdí aplikovat mobilní týmy zdravotníků.

Klienti Kotvy, domova se zvláštním režimem ve Strakonicích, se sešli v jídelně a jeden po druhém dostali třetí, posilující dávku vakcíny proti covidu. Kotva byla úplně prvním místem na Strakonicku, kam se v letos v lednu očkovací tým vypravil.

„Já si pamatuji, že když jsme objížděli zařízení v lednu a únoru, tak všude byla izolace, chodilo se v mundúrech. Dneska je situace o dost veselejší a pevně věřím, že tahle aktivita pomůže k tomu, aby to tak bylo i nadále,“ vzpomíná Michal Pelíšek, náměstek ředitele nemocnice.

Mezi klienty i zaměstnanci je o přeočkování poměrně velký zájem. „Zájem mezi osobami, které byly očkované v lednu, je asi devadesátiprocentní, což považuji za slušné,“ potvrzuje Michal Pelíšek.

Čtěte také

V příštím týdnu mobilní očkovací tým navštíví domov pro seniory ve Strakonicích, dále pojede do Blatné, Vodňan nebo Mačkova. Přeočkovat se můžou nechat jen ti lidé, kteří mají osm měsíců od dokončení očkování.

„Většina klientů sama vznesla přání, že by chtěli být očkováni. Pro tu práci je to větší jistota. Pokud by covid znovu vypukl, můžeme být ve větším klidu, protože většina z nás je naočkována, takže průběh bude minimální, nebo bezpříznakový,“ dodává předseda správní rady strakonické Kotvy Martin Karas.

Aktuálně zdravotníci očkují vakcínou od společnosti Pfizer, mají ale připravenou i Modernu pro ty, kteří měli první dávky vakcíny právě od této firmy.

Spustit audio

Související