Dixielandový karneval U Tří lvů: When the Saints Go Marching In se Smetáčkovci nebo Margie se Steamboat Stompers

Dixieland či tradiční, neworleanský jazz – to je hudba, která velmi dobře vyjadřuje náladu masopustního, karnevalového času. Proto jsme v minulých letech v tomto pořadu v několika případech vybírali ukázky z koncertů tohoto žánru v bezprostřední blízkosti masopustního třídenního finále.

A máme věru z čeho čerpat, neboť jsme v průběhu zhruba dvaceti let ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice přivítali nemálo kapel věnujících se tradičnímu jazzu a dixielandu.

Pro tentokrát jsme v Koncertních ozvěnách od Tří lvů zvolili fragmenty z vystoupení dvou kapel, které lze považovat za naprostou domácí špičku v tomto druhu jazzu a které navíc tvořily velmi významně jeho historii.

Jako první zazní vzpomínka na památnou návštěvu Traditional Jazz Studia neboli, jinak nazváno, legendárních Smetáčkovců v listopadu roku 2009.

A o pět roků později zavítali na podzim ke Třem lvům Steamboat Stompers s kapelníkem, kornetistou a jihočeským rodákem Jiřím Kadlusem i zpěvačkou Evou Emingerovou.

A tak zaznějí songy jako When the Saints Go Marching In, Margie nebo Ona byla mlynářovo dítě.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.