Dívka Gloria, o níž u nás zpíval Vítězslav Vávra, pochází z autorského zpěvníku Itala Umberta Tozziho
V bubeníkovi Vítězslavu Vávrovi objevil zpěváka kapelník skupiny Maximum Petr Hannig. A měřeno popularitou popového střihu se nespletl. Ačkoliv vytáhlý muzikant nebyl typem výrazného vokalisty, na publikum zabral recept „sympatického civila“ za bicí soupravou, kterýžto už dříve úspěšně naplnil (byť v jiných časech, míře i hudební kvalitě) třeba Beatle Ringo Starr.
Vávru, zpívajícího bubeníka s výzorem chlápka z vedlejší ulice, si posluchači oblíbili samozřejmě i díky písničkám, které interpretoval. Většinou šlo o nekomplikovanou popovou produkci, nicméně několik hitů z 80. let zůstalo pamětníkům „v uchu“.
Bezpochyby sem patří i písnička Dívka Gloria. Původ má v Itálii, v autorském zpěvníku čelního představitele tamní hudební scény 70. a 80. let Umberta Tozziho.
A Gloria nebodovala jen doma na Apeninském poloostrově a v evropských zemích. Hlavně díky coververzi americké zpěvačky Laury Branigan znamenala slušnou trefu i za oceánem.
Skladbu v původním italském znění a českou coververzi můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.