Dechovkovinky se tentokrát ponesou v dušičkovém duchu připomenutí zesnulých muzikantů

5. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na Selských slavnostech zahrála dechová kapela Podhoranka

S dušičkovým obdobím přišly smutné zprávy. Zemřeli zakladatel Keramičky Bohumír Pokorný, bastrumpetista Podhoranky František Bečka a také kapelník, skladatel a neúnavný organizátor Áda Školka.

V pořadu připomeneme také 125. výročí narození skladatele Antonína Borovičky, 10. výročí úmrtí zpěvačky Venduly Práglové a oslavíme 75. narozeniny skladatele a dirigenta Jiřího Volfa.

Zahrají Dechová hudba Antonína Votavy, Keramička, Jihočeská Podhoranka, Budvarka, Budějcká kapela Ády Školky a Vysočanka.

Pořad připravil a slovem jej provází Zdeněk Voráč.

autor: Zdeněk Voráč | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.