Dechová kapela Křídlovanka zahrála v rozhlase známé skladby i vánoční písně a koledy

6. prosinec 2019

Jedno z nejlepších vystoupení dechovky v historii veřejných nahrávek ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice se uskutečnilo ve středu 4. prosince. Představila se tu Křídlovanka.

Kapela z východních Čech, kterou kapelník Michal Chmelař založil už jako čtrnáctiletý kluk, podala bravurní výkon. Posluchači často tleskali i během písní a s kapelou si od začátku koncertu zpívali.

Ocenění zaslouží i dramaturgie, kromě známých písní starších i novějších zařadila kapela několik novinek svého trumpetisty a zároveň dvorního skladatele Jiřího Pohnána.

Kouzelně zněl i blok vánočních písní a koled, jehož záznam si budete moci poslechnout ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice na Štědrý den v 10.30 hodin.

Koncert vyvrcholil aplausem po směsi písní Karla Vacka a přídavkem v podobě Boršické polky.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko