Dámská jízda s Mirkou Nezvalovou 25. 12. 2019

25. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bezlepkové řepné kořeněné brownies podle receptu Radky Vrzalové

Radka Vrzalová, autorka bezlepkových kuchařek, představuje ve vánočním díle magazínu Dámská jízda svou třetí knihu Slavnosti. Také prozrazuje, proč sbírá staré nádobí, a přidává recept na silvestrovskou večku.

Tondovy rohlíky – bez lepku, mléka i vajec

Suroviny:
400 g Schär Mix Bread nová receptura
100 g Doves Farm samokyřící + na posypání válu
7 g sušeného droždí
60 g rozpuštěného sádla
400- 450 ml teplé vody
1 lžička soli cca 6-8 g
1 lžíce medu nebo čekankového sirupu
mísa s poklopem na kynutí nebo potravinová fólie na přetažení mísy + vál + váleček + plech + pečicí papír, sádlo na potření

Bezlepková chlebíčková veka podle receptu Radky Vrzalové

Mouky v míse na kynutí (s poklopem) smícháme se solí, promícháme vařečkou. Přisypeme droždí a opět promícháme. Přilijeme půl objemu teplé vody s rozpuštěným medem či sirupem a rukou vymícháme těsto, postupně přiléváme zbytek vody až vytvoříme mírně lepivý bochánek polotuhého těsta (cca 2 minuty).

Těsto přiklopíme a necháme kynout v lednici přes noc. Ráno těsto vyndáme do tepla a necháme cca 1,5 - 2 hodiny v teple vzpamatovat. Pak přilijeme rozpuštěné sádlo a opět prohněteme rukou, až se tuk do těsta "vpije". Do trouby na dno dáme hrnec s cca 300 ml vody, troubu nahřejeme na 250°C.

Těsto rozdělíme na 3 část stejné části (cca 330 g), které rozválíme do trojúhelníku. Z každé části vytvarujeme rohlík – od širšího kraje trojúhelníku těsta, zahrneme růžky a rolujeme směrem ke špičce.Klademe na bagetový plech lze i na plech vyložený pečícím papírem. Potřeme je směsí horké vody se zbytkem sádla v mističce (ve které se sádlo rozehřívalo).

Bagety na plechu, zastříkneme vodou necháme v teple odpočinout na cca 20 minut. Pak je vyndáme, troubu zahřejeme na 250°C a pečeme ve vyhřáté troubě  s vodou v hrnci cca 15 minut, pak troubu stáhneme na 210 a dopékáme cca 10 minut. Po upečení vyndáme pečivo vychladnout opatrně na mřížku. Díky sádlu, zůstane vláčné i druhý den a třetí.... Balíme do plátna a alobalu nebo do speciálních sáčků na pečivo.

Chlebíčky Radky Vrzalové

Rozhovor s Radkou Vrzalovou o jejím vaření bez lepku přináší magazín Dámská jízda. Kromě toho nabízí také rady, jak vyzrát na těžké novoroční ráno. Pořad připravila Mirka Nezvalová.

autor: Český rozhlas České Budějovice
Spustit audio

Související