Čtvrtek: Mám své touhy a přání

25. červen 2015

Po čem ještě v životě toužíte? Co byste si ještě rádi splnili a co pro to děláte? Jaká je vaše cesta ke splnění přání? Toužíte po partnerovi, nějakém konkrétním zážitku, uskutečnění nějaké cesty nebo něčem úplně jiném? Přišli jste v životě na to, jak si správně přát a plnit přání?

Jen člověk, který stále touží a přeje si, má bohatý život a stále se na něco těší. Mnoha lidem se přání splnilo a čas jim nabídl ono vysněné "ovoce". Jiní na splnění svého snu, přání trpělivě čekají... Pojďme si dnes v Noční lince povídat o vaší "vysněné metě", o tom, co by vás potěšilo, naplnilo, ale i o tom, co se vám už splnilo a potěšilo vaše srdce.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.