Čtvrteční Noční linka: Zvuk, ze kterého mám husí kůži

5. leden 2023

Skřípání zubů, škrábání křídou nebo nehty přejíždějící po tabuli? Které zvuky jsou pro vás nepříjemné a máte z nich husí kůži?

Inspirací k tématu dnešní Noční linky byly zvuky, které přinesla nedávná silvestrovská noc. Zvuky dělbuchů a ohňostrojných efektů jsou však pohříchu stresující spíše pro zvířata, od nichž však telefonáty na číslo 731 800 900 čekat nemůžeme.

Napište nebo zavolejte tedy do brněnského studia o tom, jaké zvuky nahánějí pověstnou husí kůži vám! Zvuk zubní vrtačky, škrábání nehtů po tabuli, sirény, polystyren klouzající po skleněné desce?

Vaše příběhy a postřehy se zvuky, které vám trhají uši můžete svěřit Noční lince s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.