Čtvrteční Noční linka: Všude a ve všem vždy poslední

7. říjen 2021

Leckdo řekne, že být ve všem nejlepší je přímo příkaz doby. Naplnění tohoto požadavku je samozřejmě věc druhá, ale nebuďme maximalisty, ani těmi, kterým stačí být prostě jen dobří a pohlédněme na opačnou stranu palety.

Snažili jste se třeba jen o to nebýt v zaměstnání, ve sportu či v kolektivu obecně nejhorší a ono to prostě nejde? Logika věci a matematika je na vaší straně – je-li někdo v něčem nejlepší (první), musí být někdo i na posledním místě; ale ruku na srdce, pokud jste poslední ve všem, vždy a všude, musí to přinejmenším zamrzet. Nebo ne?

Jste-li takovými smolaři, tak právě pro vás se otevře dnešní Noční linka s Borkem Kapitančikem. Právě v ní budeme zejména na telefonu 731 800 900 čekat na váš příběh na téma Všude a ve všem vždy poslední.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.