Co dělat s dětmi, když není škola? Vyrobte šumivé bomby do koupele a malá gelová mýdla

Gelové mycí tvary Moniky Brýdové
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Gelové mycí tvary Moniky Brýdové

V Česku panuje v současné době nouzový stav, školy jsou zavřené a volný pohyb osob je omezen. Jak v takové situaci zabavit děti, které zůstaly doma? Podle českobudějovické kreativní publicistky Moniky Brýdové je ideální čas na tvoření.

„Obvykle během roku nemáme na něco kreativního čas, děti mají hodně kroužků, často se potkáváme až u večeře. Teď najednou máme takové malé prázdniny, ale zároveň nesmíme cestovat, tak se úplně nabízí vyplnit čas smysluplným tvořením,“ říká.

Jednou z důležitých činností, do kterých bychom měli děti zapojit, je podle ní vaření. „Připravovat jídlo doma musíme a teď je jedna z nejlepších příležitostí uvést děti do toho, jak se vaří. Zjistila jsem, že některé vůbec netuší, jak vzniká jídlo, tak s nimi zkuste vařit podle nějakého jednoduchého receptu,“ doporučuje.

Dál si můžete vyrobit třeba šumivé bomby do koupele. „Je to velice jednoduché. Stačí smíchat dva hrnky jedlé sody, jeden hrnek práškové kyseliny citronové, jeden hrnek soli, zhruba tři lžíce rostlinného oleje a trochu vody,“ popisuje Monika Brýdová.

Výsledná hmota by měla mít konzistenci mokrého písku. „Lze ji přibarvit potravinářským barvivem, kápnout nějakou vonnou esenci. Pak už jen dáme do libovolných formiček a necháme asi den uschnout,“ doplňuje Monika Brýdová.

Šumivé bomby do koupele Moniky Brýdové

Další výrobek najde uplatnění také ve vaší koupelně. Jedná se o gelové mycí tvary, které připomínají bonbony. Proto je třeba je řádně označit nebo uložit tak, aby nelákaly malé děti k ochutnávce.

Mycí gelové tvary se vyrábí z želatiny, tekutého mýdla a horké vody. I zde se o líbivý vzhled postará potravinářské barvivo. Podrobný návod na výrobu nabízí Monika Brýdová ve videu.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související