Chladné letní počasí je pro jachtaře ideální, pochvaluje si Jan Kotisa z klubu v Černé v Pošumaví

13. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Závody jachtařů na vodní nádrži Barbora u Oldřichova

Jachtaři na Lipně vzali koronavirovou pandemii za správný konec. Myslí si to Jan Kotisa, který zná jeden z nejlepších českých jachtařských klubů v Černé v Pošumaví jako svoje boty.

„Pandemie samozřejmě ze začátku ovlivnila návštěvnost, ale myslím, že jsme se k tomu dobře postavili. Nějak jsme to udělali a všichni jsme spokojení, jsme na vodě, můžeme trénovat a připravovat se na závody,“ popisuje.

Uskutečnil se už například přípravný kemp pro děti a další program se rozjíždí. „Máme krásnou základnu dětí, které nás reprezentují. Teď zrovna jsou na evropském poháru na Balatonu a myslím, že si vedou úžasně,“ říká Jan Kotisa.

V sobotu 18. července bude Lipno hostit největší a nejdelší závody kajutových plachetnic v republice. „Čekáme účast kolem 50 lodí a až 200 závodníků, takže tu koronavirovou krizi jsme nějak překonali a těšíme se na sezónu,“ dodává Jan Kotisa.

Letošní zatím poměrně chladné léto je podle něj pro jachtaře. „Je dvacet stupňů, voda má dvacet stupňů a teď navíc hodně fouká vítr, takovou sezónu jsme dlouho neměli, je to nádherné,“ uzavírá.

Sportovní ozvěny výsledkově

Vítězem Sunset běhu na pět kilometrů na akci Runway Run na českobudějovickém letišti byl slovenský běžec René Valent. V cíli popisoval deštivou atmosféru a také nečekané převýšení. „Byly tam v tom tempu cítit jemné kopečky. Počasí bylo úplně ideální, když začalo pršet, tak se vychladil vzduch a běželo se parádně,“ komentoval.

René Valent v cíli běhu na pět kilometrů na akci Runway Run na Jihočeském letišti

René Valent doběhl do cíle pětikilometrového Sunset běhu v čase 16:40. Na druhém místě skončil Matěj Vacek ze Sokola České Budějovice s časem 17:15, třetí byl Jan Mýgl v čase 17:37.  Breakfast běh také na pět kilometrů vyhrál Petr Lukš ze Sokola České Budějovice v čase 17:18.

Volejbalisté českobudějovického Jihostroje už znají termín a první soupeře v extralize. „Začínáme 19. září venkovním zápasem ve Zlíně a první domácí utkání bude 8. října s Prahou. To bude velmi zajímavé, protože Praha má letos velké ambice na titul, bude to hned taková zkouška ohněm,“ uvedl manažer klubu Robert Mifka.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová