Chladné letní počasí je pro jachtaře ideální, pochvaluje si Jan Kotisa z klubu v Černé v Pošumaví

13. červenec 2020

Jachtaři na Lipně vzali koronavirovou pandemii za správný konec. Myslí si to Jan Kotisa, který zná jeden z nejlepších českých jachtařských klubů v Černé v Pošumaví jako svoje boty.

„Pandemie samozřejmě ze začátku ovlivnila návštěvnost, ale myslím, že jsme se k tomu dobře postavili. Nějak jsme to udělali a všichni jsme spokojení, jsme na vodě, můžeme trénovat a připravovat se na závody,“ popisuje.

Uskutečnil se už například přípravný kemp pro děti a další program se rozjíždí. „Máme krásnou základnu dětí, které nás reprezentují. Teď zrovna jsou na evropském poháru na Balatonu a myslím, že si vedou úžasně,“ říká Jan Kotisa.

V sobotu 18. července bude Lipno hostit největší a nejdelší závody kajutových plachetnic v republice. „Čekáme účast kolem 50 lodí a až 200 závodníků, takže tu koronavirovou krizi jsme nějak překonali a těšíme se na sezónu,“ dodává Jan Kotisa.

Letošní zatím poměrně chladné léto je podle něj pro jachtaře. „Je dvacet stupňů, voda má dvacet stupňů a teď navíc hodně fouká vítr, takovou sezónu jsme dlouho neměli, je to nádherné,“ uzavírá.

Sportovní ozvěny výsledkově

Vítězem Sunset běhu na pět kilometrů na akci Runway Run na českobudějovickém letišti byl slovenský běžec René Valent. V cíli popisoval deštivou atmosféru a také nečekané převýšení. „Byly tam v tom tempu cítit jemné kopečky. Počasí bylo úplně ideální, když začalo pršet, tak se vychladil vzduch a běželo se parádně,“ komentoval.

René Valent v cíli běhu na pět kilometrů na akci Runway Run na Jihočeském letišti

René Valent doběhl do cíle pětikilometrového Sunset běhu v čase 16:40. Na druhém místě skončil Matěj Vacek ze Sokola České Budějovice s časem 17:15, třetí byl Jan Mýgl v čase 17:37.  Breakfast běh také na pět kilometrů vyhrál Petr Lukš ze Sokola České Budějovice v čase 17:18.

Volejbalisté českobudějovického Jihostroje už znají termín a první soupeře v extralize. „Začínáme 19. září venkovním zápasem ve Zlíně a první domácí utkání bude 8. října s Prahou. To bude velmi zajímavé, protože Praha má letos velké ambice na titul, bude to hned taková zkouška ohněm,“ uvedl manažer klubu Robert Mifka.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.