Český rozhlas ruší až do odvolání akce pro veřejnost ve svých budovách

2. březen 2020

Vedení Českého rozhlasu reaguje na poslední vývoj, kdy byly v České republice potvrzeny první případy nakažení koronavirem a Bezpečnostní rada státu jedná průběžně o dalších opatřeních.

Z nařízení generálního ředitele René Zavorala Český rozhlas ruší od 3. března veškeré akce pro veřejnost, které se měly konat v interních prostorách budov v Praze a v regionech, a to až do odvolání.

„Nadále platí, že situace v České republice je zatím stabilizovaná a není žádný důvod k panice. Český rozhlas je nicméně důležitou institucí, která je kromě jiného zapojená i do Integrovaného záchranného systému, a proto považuje za zodpovědné vůči veřejnosti i svým zaměstnancům přijmout taková opatření, která by přispěla ke snížení rizik šíření potenciální nákazy,“ uvedl René Zavoral.

Zároveň v budovách Českého rozhlasu platí v důsledku preventivních opatření proti nákaze koronavirem zákaz jakýchkoli soukromých návštěv. Do prostor budou vpuštěni pouze zaměstnanci, spolupracovníci, hosté pozvaní do vysílání a osoby, které se mají zúčastnit důležitých pracovních jednání.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.