Černí výrobci alkoholu poškozují ostatní firmy
Na třicet procent odhadují představitelé Unie výrobců lihovin podíl, který mají na trhu černí výrobci alkoholu. Panují obavy, že pokud vláda přistoupí k dalšímu zvyšování spotřební daně z alkoholu, podíl černých výrobců se ještě zvýší. Vláda přitom o zvýšení daně uvažuje proto, aby získala příliv dalších financí do rozpočtu.
Podle ředitele společnosti Fruko-Schulz v Jindřichově Hradci Josefa Nejedlého je velkým problémem fakt, že černí výrobci dnes již vyrábějí alkohol pod svojí značkou. Navíc ještě před pěti lety prodávali alkohol z černé výroby prakticky pouze na tržnicích a ve stáncích, kdežto dnes pronikly také do obchodních řetězců a hypermarketů. Tito výrobci např. vyrábí jeden rok pod legální značkou, poté firmu zlikvidují, neodvedou spotřební daň a následně založí firmu novou. Státní orgány jsou proti takovému chování zatím bezmocní.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Na farmě nechal utýrat krávy, přesto na ně podvodem žádal o dotace 15 milionů korun, píše státní zástupce
-
Nádrž před Lincolnovým památníkem ve Washingtonu má modré dno. Trump mluví o osobním vítězství
-
Jako řídit orchestr, popisuje generál NATO cvičení vzdušných sil. Tento týden začíná nad Evropou
-
Doma měla zlato a zbraně, teď ji čeká prázdná cela. Pád nejhledanější teroristky Německa