Bývalého ředitele Budvaru Jiřího Bočka fascinují stezky v Novohradských horách i výhledy do krajiny
„Republiku mám za posledních pět, šest let opravdu pořádně projetou na kole, ale pořád vedou jižní Čechy. Obdivuju široké Jindřichohradecko od Nové Bystřice po Veselí nad Lužnicí a zase na druhou stranu směrem ke Kamenici nad Lipou,“ vypočítává bývalý ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček.
V současné době jeho volné chvíle sice ukrajují pozice místopředsedů v dozorčí radě budějovické teplárny a ve správní radě Jihočeské univerzity, přesto se dostane na kolo poměrně často.
„Místem mého srdce jsou z tohoto pohledu Novohradské hory. Jezdit po tamějších cyklostezkách je opravdu nádherný zážitek. A takový výhled z Hojné Vody od zvonu do krajiny stojí za výšlap,“ dodává. Rád se vydává i na nejvyšší vrchol Novohradských hor, Mandelstein, který leží už v Rakousku.
„K tomu, abych se pokochal krajinou, mi ale stačí i vyjít na silnici mezi Hosínem a Borkem. Při pěkném počasí je vidět celá jižní část Šumavy, Boubín, Blanský les až právě k Novohradským horám. Ten pohled mě naplňuje,“ dodává Jiří Boček.
Související
-
Jaromír Polášek, odborník na cestovní ruch, dobíjí energii v Terčině údolí na Novohradsku
Chtít po řediteli Jihočeské centrály cestovního ruchu, aby vybral pár míst, která jsou jeho srdci blízká, je velmi složité. „Pro mě je to pochopitelně celý kraj,“ říká.
-
Návrhářka Hana Zelenková ráda chodí s hůlkami okolo chalupy v Brandlíně, ale miluje i Salzburg
„V okolí své chalupy v Brandlíně na Soběslavsku vyrážím na procházky jedině s hůlkami, měsíčně nachodím asi sto kilometrů,“ vypráví táborská módní návrhářka Hana Zelenková.
-
Policejnímu mluvčímu Jiřímu Matznerovi učarovaly Kvilda a Holašovice
Jako krajský policejní mluvčí zná Jiří Matzner jižní Čechy dobře. Přesto jsou dvě místa, která mají z konkrétních důvodů prostor v jeho srdci. Jsou to Kvilda a Holašovice.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka