Budějovičtí fotbaloví fanoušci házeli na hřiště dýmovnice, klub na další zápas domácí diváky nepustí

12. prosinec 2023

Při prvoligovém fotbalovém utkání v Plzni přiletěly ze sektoru hostů, kterými byly České Budějovice, dvě dýmovnice. Pokud by přiletěla i třetí, hrozilo dokonce předčasné ukončení utkání. Českobudějovický fotbalový klub po návratu domů na chování svých příznivců zareagoval uzavřením sektoru pro domácí fanoušky. To se týká středeční dohrávky 17. kola s Hradcem Králové.

„Problémy se objevily ve více zápasech. Může to být selhání jedince, ale následky jsou potom fatální. Vedení klubu, ač nerado, sáhlo k tomuto kroku a já doufám, že si fanoušci uvědomí, že takhle se chovat nemůžeme,“ říká vedoucí A týmu Ivo Táborský, který má komunikaci s fanoušky na starosti.

Klub se pro radikální řešení rozhodl i přesto, že na něj doplatí také fandové, kteří s excesy na stadionech soupeřů neměli nic společného. „Může to tak být, na druhou stranu klub prostě musel reagovat. Není to jednoduché, nikdo to nedělá rád, vnímáme, že fanoušci jsou důležití, ale s takovým chováním se prostě nemůžeme ztotožnit,“ dodává Ivo Táborský.

Čtěte také

Motivací pro uzavření sektoru domácích fanoušků mohly být i nelichotivé pokřiky z tribun adresované přímo majiteli klubu. Kritické hlasy stále častěji doprovázel pískot.

Mezi dlouholeté skalní fanoušky Dynama České Budějovice patří Jiří Vrba. Současné dění ho netěší. „Co je to za fanoušky? Na Motor chodí lidí mnohem víc a nepamatuji, že by se tam dělo něco takového. Nechápu, proč hází dýmovnice, zlikvidují vagon, je to škoda,“ komentuje.

Dynamo České Budějovice je v tabulce fotbalové první ligy poslední, v sedmnácti zápasech nasbíralo jen deset bodů a jeho skóre je 15:39. I to s excesy podle Ivo Táborského zřejmě souvisí. „Mají na tom vinu hlavně naše výsledky, které předvádíme v posledních kolech. Fanoušci oprávněně cítí zlobu, ale takové chování na stadiony nepatří, ohrožuje to zdraví hráčů, ostatní fanoušky,“ dodává.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související