Budějovičtí fotbalisté zahájili přípravu. Chrien našel na jihu Čech novou výzvu

5. leden 2015

Fotbalisté českobudějovického Dynama nasbírali v podzimní části domácí nejvyšší soutěže celkem osmnáct bodů a v klubu s tímto výsledkem panuje střízlivá spokojenost. V neděli odpoledne zahájili přípravu na jarní část první ligy, která začala tradičním vážením.

„První dojem není špatný, ale vyhodnotím si to až po tréninku. Jsou hráči, kteří vypadají, že něco přibrali. Je náš úkol, aby něco shodili,“ plánuje trenér Luboš Urban, pod jehož pečlivým dohledem povánoční vážení českobudějovických fotbalistů probíhalo.

Shazovat přebytečné kilogramy budou především na kondičním soustředění v Třeboni, kam tým odcestoval. V kádru je i Martin Chrien, muž, který nastupoval v dresu slovenské reprezentační jedenadvacítky. Do Dynama dorazil na hostování z Plzně.

„Chci začít hrát. Překonal jsem zranění, tak doufám, že tu budu mít možnost. V Budějovicích vidím novou výzvu, tak uvidíme,“ těší se slovenský fotbalový talent, který s největší pravděpodobností dostane na jihu Čech šanci ukázat své kvality.

O svých fotbalových přednostech devatenáctiletý záložník moc mluvit nechtěl. „Není to na mně, abych hodnotil své kvality, na to jsou tu jiní. Ale určitě je to hra dopředu,“ přemýšlí odchovanec Bánské Bystrice.

Lídrem kabiny by měl být Jiří Kladrubský. Sám nasbíral ve své bohaté sportovní kariéře dva reprezentační starty.

„Chci být zdravý, připravený hrát. A s klubem se chci určitě zachránit. Když kouknu na tabulku, je to tam hodně napěchované. První kola můžou hodně napovědět, nesmíme ztratit kontakt s týmy kolem nás,“ prozradil Kladrubský své ambice.

Manažer Českých Budějovic Martin Vozábal už dříve řekl, že 18 získaných bodů není špatná výchozí pozice. „Ale také jsem řekl, že 18 bodů ještě nikoho nezachránilo. Je to dobrá pozice, aby se nám dobře připravovalo, ale jaro bude nesmírně těžké a musíme být připraveni,“ chystá se Martin Vozábal.

 
autoři: kaj , vman
Spustit audio