Budějovice mají podle windsurfaře Karla Lavického atmosféru velkého i malého města
Reprezentant ve windsurfingu Karel Lavický se kvalifikoval už na svou třetí olympiádu. I kvůli přípravě musí rodák z Českých Budějovic žít ve španělském Cádízu.
„Je to krásné historické město. Trénuje tady hodně surfařů, protože jsou tu ideální podmínky především v evropské zimě, kdy se u nás na vodu nedá jít,“ říká. „Nádherná okolní příroda, prostě paráda,“ dodává.
Závodník poprvé stál na prkně na jihočeském Lipně a stále se velmi rád vrací do Českých Budějovic.
„Mají sice atmosféru velkého města, ale jako na malém si připadám ve chvíli, kdy tu na ulicích potkám během chvíle pár známých nebo kamarádů. A večer v hospodě u piva jsou kolem pořád nějací známí. Je to prostě můj domov, kde jsem vyrostl,“ vysvětluje Karel Lavický.
Související
-
Jsem takový „Všudečech,“ říká o sobě vydavatelka časopisu Cykloturistika
Slávka Chrpová kdysi dávno propadla cyklistice, takže není divu, že poznává české i cizí kraje především na kole. Líbí se jí například přírodní park Poluška na Kaplicku.
-
Bývalého ředitele Budvaru Jiřího Bočka fascinují stezky v Novohradských horách i výhledy do krajiny
„Republiku mám za posledních pár let opravdu pořádně projetou na kole, ale pořád vedou jižní Čechy. Obdivuju široké Jindřichohradecko,“ říká bývalý šéf Budvaru Jiří Boček.
-
Jaromír Polášek, odborník na cestovní ruch, dobíjí energii v Terčině údolí na Novohradsku
Chtít po řediteli Jihočeské centrály cestovního ruchu, aby vybral pár míst, která jsou jeho srdci blízká, je velmi složité. „Pro mě je to pochopitelně celý kraj,“ říká.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.