Běžkař utrpěl vážná zranění, když na Šumavě spadl pod jedoucí rolbu
19. leden 2016
Pětašedesátiletý běžkař spadl v pondělí na Šumavě pod jedoucí rolbu. Utrpěl přitom vážné poranění hlavy. Nehoda se stala na běžecké trase mezi Horskou Kvildou a Filipovou Hutí.
První pomoc poskytl zraněnému muži sám rolbař, který zároveň přivolal záchranáře z Horské služby.
„Došlo k vážnému poranění hlavy a otřesu mozku. Muže na místě ošetřili, stabilizovali a následně ho převezli do míst, kde mohl přistát vrtulník letecké záchranné služby,“ popisuje náčelník Horské služby Michal Janďura.
Ten také vyzývá návštěvníky Šumavy ke zvýšené opatrnosti. Kvůli novému sněhu se totiž v terénu pohybuje nejen na běžkařských tratích a sjezdovkách, ale i na ostatních komunikacích zvýšený počet technických vozidel.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Hrad už se soudu dvakrát ptal, co se děje. Speciálové si bez vysvětlení nepřišli pro abolici ani usnesení
-
Trumpova administrativa začala likvidovat Hlas Ameriky. Stanici musí opustit 85 procent personálu
-
Obranná linie, zákopy i plot proti nelegální migraci. Jak Pobaltí a Finsko chrání východní křídlo NATO
-
WhatsApp s reklamou. Cílit bude na uživatele podle toho, co o sobě sdílí na facebooku, říká Koubský