Báječná ženská - Michal Tučný a Waylon Jennings s Willie Nelsonem

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Willie Nelson

Ženská s dobrým srdcem, kterou v melodii a slovech rukou společnou vymodelovali Waylon Jennings (na snímku dole) a Willie Nelson (na snímku nahoře), je u nás známá hlavně jako Báječná ženská.

Michal Tučný

Co by si počali všichni gratulanti v různých rádiích a pořadech, kde se hraje na přání, kdyby nebylo této skladby a oni museli pro svou manželku, mámu, tetu, babičku, přítelkyni či kamarádku hledat jinou přiléhavou písničku?

Michal Tučný, či spíš Zdeněk Rytíř (neb on to byl, kdo napsal český text), asi tenkrát v roce 1981, kdy Báječnou ženskou nahrávali, takto nepřemýšlel. A ani nemohl. Vzorem mu totiž stála Ženská s dobrým srdcem, v originálu Good Hearted Woman. Jenningse prý k napsání textu inspiroval novinový článek o Tině Turner a s Willie Nelsonem složili píseň během hraní pokeru.

Waylon Jennings
autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?