Azurové ráno si Milan Drobný vypůjčil od anglické skupiny The Fortunes

Kariéra Milana Drobného sice asi nikdy nebyla nasvícena tak ostrými reflektory jako třeba umělecká pouť jeho kamaráda Karla Gotta, ale i mužný hlas a zjev tohoto pražského rodáka má na české hudební mapě zapíchnutých dost hitových vlaječek. 

Nejvíc z nich patří do období 60. let, kdy vystupoval v Semaforu, a let sedmdesátých, ve kterých spolupracoval s Country Beatem Jiřího Brabce a různými orchestry.

Sem taky patří nahrávka písně Azurové ráno. Její nakažlivě uvolněnou náladu si Drobný takřka obratem vypůjčil od anglické skupiny The Fortunes, která s původní písničkou Freedom Come, Freedom Go zkraje 70. let obdobně snadno padla do noty většinovému publiku nejen na britských ostrovech.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.