Aktivní fotbal mi vůbec nechybí, říká Tomáš Sivok, který se stal novým sportovním manažerem Dynama

30. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš Sivok

Fotbalisté Dynama České Budějovice mají nového sportovního manažera. Je jím Tomáš Sivok, který ještě loni v červnu za klub nastupoval na trávníku. Teď má bývalý reprezentant jinou úlohu.

„Chtěl bych přivést do klubu i nějakého skauta, který bude splňovat naši přestupovou filosofii. Přestupy chceme dělat s velkým předstihem a hráče budeme opravdu vybírat tak, aby zapadli do našeho systému,“ nastínil.

Ze své kanceláře má sportovní manažer výhled na trávník a hráče rád sleduje. „Nerad se zapojuji aktivně, vůbec mi to nechybí, ale dívat se na fotbal mě baví. Líbí se mi, když vidím, jak se kluci zlepšují a vytváří si tu nějakou vazbu. Na tom opravdu chceme stavět,“ dodává.

Sportovní ozvěny výsledkově

Fotbalisté Dynama České Budějovice prohráli v Praze na Letné se Spartou 0:1. Trenér David Horejš svůj tým pochválil za herní projev, ale pokáral za nedostatek klidu v koncovce.

Ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži si Táborsko přivezlo ze hřiště sparťanské rezervy prohru 1:4.

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice v první přípravě této sezony nastoupili na hřišti Lvů Praha. Konečný výsledek tréninkového duelu byl 2:2.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová