Kovář Ladislav Dobeš si vymyslel vlastní rozhlednu i s kovářským muzeem. A pojmenoval ji... Samozřejmě Kovářka
Ve Vltavínu se vydáme za železem, a to hezky s nadhledem. Připomeneme nejstarší meč z doby Keltů, který archeologové našli na jihočeském území, a vypravíme se do muzea kovářského řemesla v Moravči u Mladé Vožice. A tomu muzeu kraluje rozhledna.
Vlastní rozhlednu i s kovářským muzeem si vymyslel kovář Ladislav Dobeš. A svůj nápad dotáhl do konce. Díky němu teď v Moravči u Mladé Vožice na Táborsku stojí rozhledna pojmenovaná příhodně Kovářka.
Související
-
Vyšívání rybí šupinou bylo zprvu určené pro vyšší společnost, ale za své si je vzali i obyčejní lidé
Slyšeli jste někdy o vyšívání rybí šupinou? Je pravděpodobné, že ne. A slyšeli jste o blatech? To určitě ano. A jak to spolu souvisí? Tuto hádanku rozlouskneme ve Vltavínu.
-
Fotografie, která musela zmizet ze světa. Archivní připomínka koncertu Davida Oistracha v Písku
V pořadu Vltavín půjdeme napříč jihočeskou historií. Od dramatických událostí roku 1938, přes chýnovské netopýry po vystoupení slavného ruského houslisty Davida Oistracha.
-
Jaká byla korunovace Rudolfa II.? A co to obnášelo, když chtěl císař přenocovat na jihu Čech?
22. září 1575 byl Rudolf II. korunován za českého krále. Tři roky předtím získal korunu uherskou, tři roky poté německou. A roku 1576 se stal římským císařem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.